Informacija sa Skupštine

Dana 16.03.2018. godine održana je 136. redovita sjednica Skupštine DVD Dužica. Sjednici su kao gosti nazočili: Marin Čačić-zamjenik načelnika opčine Lekenik, Stjepan Kušan-predsjednik VZO Lekenik i predsjednik općinskog viječa, Zvonko Rožić-zamjenik predsjednika VZO Lekenik, Miljenko Brnjilović-zapovjednik VZO Lekenik, Ivica Čepo-direktor tvrtke M.C.I.-PROM d.o.o., te predstavnici DVD-a Lekenik, Letovanić, Žažina, Pešćenica, Petrovec i Greda.

U izvješću o radu društva je posebno istaknuto da je DVD Dužica u 2017. godini imao ukupno 10 vatrogasnih intervencija i to 1 tehničku intervenciju, 1 požar stambena objekta i 8 požara otvorenog prostora. Po mjestu intervencije 5 ih je bilo u Dužici, 2 u Lekeniku, 1 u Žažini, 1 u Lekeničkoj Poljani, te 1 u Cerju Letovaničkom. U intervencijama su vatrogasci utrošili 97 h rada, dok su autocisterna i kombi vozilo u okviru intervencija prošli 163 km.

Predsjednik Saša Jerleković je zbog privatnih razloga Skupštini društva ponudio svoju ostavku, koju je Skupština jednoglasno prihvatila.

Kandidacijska komisija je dala na prijedlog Skupštini da Predsjednik društva bude Željko Kocmanić, koju je Skupština jednoglasno prihvatila.

Provođene su obuke i vježbe sukladno Pravilniku o programu i načinu provedbe teorijske nastave i praktičnih vježbi u vatrogasnim postrojbama.

Nadalje, izvršena su servisiranja i popravci na vozilima te registracija istih. Provedena je radna akcija temeljnog održavanja objekata i prostora koje društvo koristi.

Također smo uredili sanitarni čvor u maloj sali, te proveli vodu do njega i do šanka. S vanjske strane Hrvatskog doma smo postavili videonadzor, čiju opremu su donirali sami članovi DVD-a.

• Dana 07.05.2017. sudjelovali smo na karavani i proslavi Sv. Florijana i misi u Lek. Poljani. Također 28.05.2017. sudjelovali smo na zajedničkoj  vatrogasnoj vježbi postrojbe ispred OŠ Mladost Lekenik

Od natjecanja, DVD Dužica je sudjelovao na Općinskom i Županijskom natjecanju djece i mladeži sa jednom ekipom djece, gdje su postignuti odlični rezultati, u kategoriji djeca (muška) 1 mjesto na Općinskom, te 39. mjesto na Župijskom natjecanju.

Društvo trenutno broji 119 članica i članova od čega njih 38 ima određeno zvanje (čin) u vatrogastvu.

Zaključno DVD Dužica je unatoč svim problemima uspjelo izvršiti većinu planiranih zadaća i aktivnosti. Težište je bilo na vatrogasnim intervencijama, održavanju i servisiranju vozila, opreme i sredstava, temeljnom održavanju vatrogasnih objekata i prostora te administrativnom usklađivanju sa novim propisima.

Od planova za tekuću 2018. godinu uz izvršenje temeljne zadaće, a to su vatrogasne intervencije, nabavljanje nedostajuće opreme i sredstava, održavanje vozila i objekata kojima se društvo koristi i koje ima u vlasništvu te ostale aktivnosti koje proizlaze iz propisa i akata koji uređuju područje vatrogasne djelatnosti.

Na sjednici su dodijeljene priznanja i odlikovanja:

Spomenice za 40 godina:  Marin Čačić, Robert Buhin, Ivica Culović i Nikola Puškarić

Spomenica za 30 godina: Ivica Jakelić

Spomenice za 20 godina: Božurić Boris, Ćuk Stjepan, Štefulić Ivana, Krmpotić Tina, Prelog Marko, Dobrenić Darko, Cavrić Ivan, Bocij Nikola, Ivančić Ivan, Canko Siniša, Zgurić Martin, Čačić Ksenija, Križanić Dejan, Cavrić Silvio, Prelog Dražen, Jerleković Saša, Parić Štefani, Peršin Dario, Peršin Bruno, te Pavušek Ivan

Spomenice za 10 godina: Dobranić Valentina, Kocmanić Sara, Pajić Marijan

Plamenice brončane: Jerleković Saša, Cavrić Tomislav

Plamenice srebrne: Ćuk Stjepan, Prelog Dražen, Kocmanić Željko i Vratarić Davor

Brončana medalja: Kos Saša, Dobrenić Darko, Prelog Marko, Mesarić Zlatko

Srebrna medalja: Fabijanec Francek

Također na kraju Skupštine uručen je jedan mali dar i znak zahvalnosti našem dugogodišnjem članu i bivšem Predsjedniku gospodinu Marinu Čačiću.